AyarlarProfilFaydalı linkler

Domaza - Yardım

Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Domaza’nın bana sunduğu avantajlar nelerdir?

Cevap: Domaza Emlak Sitesinin sizi sunmuş olduğu birçok avantaj vardır. Bunlardan en önemlileri şunlardır:

1. Emlak ilanlarınızı ücretsiz olarak Türkiye ve aynı anda tüm Dünyada yayınlayabilir, böylece ilanınız çok geniş bir müşteri kitlesi tarafından görülecek ve sizin satış yapma veya kiralama ihtimalinizi pozitif yönde artıracaktır. Bilmenizi isteriz ki, sizin domaza.com.tr ile girmiş olduğunuz bir emlak ilanı otomatik olarak domaza.ru dan ve Rusça olarak gözükür ki sizler artık Rus müşterileri de hedef almaktasınız. Aynı şekilde ilanınız diğer tüm sitelerden de o ülkenin dilinde gözükür (domaza.at, domaza.cz, domaza.pl v.s.)

2. Domaza’ya üye her kullanıcı profesyonel bir emlak sitesine ( benimsitem.domaza.com ) sahip olur. Daha da fazlası sizler bu web sayfası için kendi domain adresinizi (benimsitem.com) de kullanabilir ve bu adresinize ait e-posta (ofisim@benimsitem.com) hesaplarınızı oluşturup kullanabilirsiniz.

3. Emlak acenteleri brokerlarına (müşteri temsilcileri) hesap oluşturabilir ve onları yayınlayabilirler. Ayrıca tüm Dünyadan birçok farklı firma ile partnerlik ilişkisi kurarak onların da sizin gayrimenkullerinizi yerel pazarda satmalarının yanı sıra sizler de partnerlerinizin gayrimenkullerini satabilme imkanına sahip olursunuz. Örneğin: Siz domaza.com.tr’de yaptığınız araştırma sonucu Rusya’dan bulduğunuz ve beğenmiş olduğunuz bir emlak acentesi ile partnerlik anlaşması yapıyorsunuz, artık bu emlak acentesi(partneriniz) size potansiyel müşterilerini gönderebilir ve sizin satışı gerçekleştirmeniz durumunda taahhüt ettiğiniz komisyona oranını kazanacaktır.

Soru: Ücretsiz yayınlayabileceğim ilan sayısı nedir?

Cevap: Her üye ücretsiz olarak 1 ilan yayınlayabilir. Daha fazla ilan yayınlamak için kullanıcı paneli - Dpanel Advanced sürümüne geçiş yapmanız gereklidir.

Soru: Neden 1’den fazla ilanım olmalı?

Cevap: Büyük bir emlak acentesi iseniz, çok çeşitli ve geniş bir gayrimenkul portföyünüz var demektir! İlan sayınız ne kadar fazla ise potansiyel müşterilerinizin size ulaşması ve sizin satış gerçekleştirme şansınız o kadar fazla olacaktır. Diyelim ki: siz bir şehirde 2 billboard veya tüm Ülke genelinde 200 billboard reklamı yapıyorsunuz! Çok açıktır ki 200 reklamınızın olması sizin potansiyel müşterileriniz tarafından görünmenizi artıracak ve size daha fazla müşteri getirerek satış yapma imkanınızı artacaktır.

Soru: Benim zaten bir web sitem var, neden birde Domaza’da olsun?

Cevap: Web sayfanızı ilanlarınızı yayınladığınız reklam Billboard’ları olarak düşünün, fazladan bir web sayfası sizin reklam Billboard’larınızın 2 tane olması demektir. Böylece, reklamlarınızın daha fazla müşteriye ulaşması ve sizin satış gerçekleştirme olasılığınız artacaktır.

Soru: Domaza’da yayınlanan ilanların var fakat ben daha fazla reklam yapmak istiyorum, nasıl reklam imkanlarım var?

Cevap: Reklam yapabileceğiniz üç seçeneğe sahipsiniz:

1. Banner reklamı – Firmanızı, Projenizi(web sayfanız) veya Gayrimenkulünüzü görsel banner reklamları ile domaza.com.tr’nin tüm sayfalarında her zaman gösterilecek şekilde reklamınızı yapabilirsiniz. Böylece sitemizde herhangi bir sayfayı ziyaret eden herkes sizin reklamınızı görecektir. Ayrıca bu reklamın firmanızın imajına ve sektörde ciddi bir firma olduğunuzu göstermek adına size çok fazla katkı sağlayacağı unutulmamalıdır.

2. Vitrin ilanları/Ana sayfa – Sizler ilk sayfada vitrin ilanı yayınlayabilir ve gayrimenkulünüzün maksimum gösterilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için ilgili gayrimenkul ilanınıza Platin veya Altın reklam planına sahip olmanız gerekiyor. Platin reklam planlı ilanlar her zaman ilk sayfada (24 adet ilan) gösterilir. Altın reklamlı ilanlar ise yeterince Platin reklamlı ilan olmaması durumunda ilk sayfada gösterilirler.

3. Belirli bir konumda yapılan aramalarda ilanınızın öncelikli gösterilmesi.  Burada Platin, Altın veya Gümüş reklam planlarından birine sahip olmalısınız. Örneğin istanbul’da bir daireniz var ve siz onun için Gümüş reklam planı aldınız, artık ilanınız İstanbul’da yapılan daire aramalarında eğer varsa Platin ve Altın planlı ilanlardan sonra ilk sırada listelenecektir.

Daha fazla bilgi için:
http://www.domaza.com.tr/reklam/

Soru: Platin reklam paketi olan gayrimenkulüm ilk sayfada gösterilir mi?

Cevap: Evet gösterilir, gayrimenkulünüz her zaman ilk sayfada, altın reklam planlı ilanların ve diğer ilanların önünde gösterilecektir.

Soru: Gayrimenkul ilanıma Altın reklam planı alırsam, ilanım ilk sayfada gösterilir mi?

Cevap: Platin reklam planı yok veya olanların sayısı 24’ten az ise sizin ilanınız ilk sayfada gösterilecektir. Altın reklama sahip ilanların sayısının fazla olması durumunda, ilanlar arasında rastgele seçim yapılarak eşit bir şekilde ilk sayfada gösterilirler.

Soru: Gayrimenkul ilanıma Gümüş reklam planı alırsam, ilanım ilk sayfada gösterilir mi?

Cevap: Hayır, ilanınız domaza.com.tr ilk sayfasında gösterilmez, ilanınızın olduğu konumda yapılan aramalarda üst sıralarda öncelikli olarak gösterilir.

Soru: Gayrimenkul ilanıma Gümüş reklam planı alır ve eğer aynı konumda Platin veeya Altın reklamlı ilanlar da yok ise, benim ilanım aramalarda ilk sırada gösterilir mi?

Cevap: Evet, gayrimenkul ilanınız ilk sırada gösterilir… ta ki ilgili konumda platin veya altın planlı bir gayrimenkul ilanı gelene dek öncelikli gösterileceksiniz.

Soru: Domaza.com.tr’de maksimum banner reklam pozisyonu sayısı nedir?

Cevap: Sayfanın sağında yer alan ve her bir sayfada gösterilen toplam 10 adet banner reklamı pozisyonu mevcut.

Soru: Üst pozisyonlarda banner reklamı yok ve ben daha ucuz olan bir reklam pozisyonu seçersem örneğin: 9 numaralı pozisyon, benim reklamım nasıl gösterilir?

Cevap: Sizin pozisyonunuzdan daha üst sırada bir pozisyonda reklam gelene dek siz reklamınız en üstte gösterilir. Bilmelisiniz ki bu durum çok çabuk bir şekilde değişebilir ve daha üst pozisyonda gelen bir reklam sizin alt sıralarda (pozisyonuna bağlı olarak) gösterilmenize neden olur. Daha iyi bir pozisyonda reklam almak yerine daha az ödeyerek aldığınız bir reklam pozisyonu ileride sizin daha etkili bir reklam yapamamanıza neden olabilir.

Soru: Banner reklamı satın almak istiyorum ve istediğim pozisyonun %100 boş olduğunu görmekteyim. Pozisyonun %25 veya %50’sini satın alır isem ne kadar gösterim yapılır?

Cevap: Eğer bir pozisyonun %25 veya %50’sini satın alır iseniz! Aynı pozisyona için bir başka reklam da yok ise sizin reklamınız her zaman %100 olarak gösterilecektir. Fakat ilgili pozisyon için başka bir reklam verenin de satın alma yapması durumunda sizin reklamınız satın aldığınız %25 veya %50’si şekline gösterilecektir.

Soru: Tüm banner reklam pozisyonları dolu, reklam yapabilme olanağım var mıdır?

Cevap: Banner pozisyonlarımız sınırlıdır,  reklam verebilmek için pozisyonlardan birinde yer açılmasını beklemeniz gerekmektedir. Diğer bir seçenek ise gayrimenkullerinize Platin, Altın veya Gümüş reklam planları satın almanızdır.

Soru: Gayrimenkul ilanı girişi yavaş olmakta, fakat benim yüklemem gereken çok sayıda ilan var ne yapmalıyım?

Cevap: Birden fazla gayrimenkul ilanı yüklemeyi API yardımı ile yapmanız mümkün. Eğer API şu anda kullanımda değil ise ekibimizden bir yetkili size ilanlarınızı girme konusunda yardımcı olabilir.

Soru: Banner reklamı ile ilgileniyorum ve %100 gösterimli bir pozisyon satın almak istiyorum, ilgili site için ne kadar gösterim alırım?

Cevap: İlgili web sitesinde ana sayfanın alt kısmından ziyaret ile ilgili istatistiki bilgilere ulaşabilirsiniz, örneğin: www.domaza.ru ana sayfasının en alt kısmındaki sayaçları inceleyebilirsiniz. Eğer ana sayfada böyle bir sistem yok ise bir yetkilimiz size istatistiki bilgiyi verecektir.

Soru: İlgili banner pozisyonu için  ne kadar tıklanma alırım ? Garanti edilen bir sayı var mıdır?

Cevap: Tıklanma sayınız sizin ne derece aktif bir reklam yaptığınıza bağlıdır. Diyelim ki gayrimenkul sektörüne hitap eden bir reklam hazırladınız ki bu sizin tıklanma sayınıza olumlu yönde bir katkı sağlayacaktır. Eşit miktarda gösterimi yapılacak olan iki farklı bannerı göz önüne alırsak, hazırlayacağınız daha ilgi çekici bir bannerın çok fazla sayıda gösterim alması mümkündür. Garanti edilen bir tıklanma sayısı yoktur.

Soru:  Banner reklamı yapmaktayım! Fakat ziyaret almamaktayım, nasıl iyileştirme yapabilirim?

Cevap: Biliyor musunuz? Aynı pozisyonda %100 gösterimi olan tek bir banner yerine, %50 gösterimli 2 farklı banner veya %25 gösterimli 4 farklı banner reklamı verebilirsiniz.

Bu ne demen oluyor?

Sayfamız her açıldığında pozisyonlarda var alan banner reklamları yeniden yüklenir, bu da sizin aynı pozisyonda 2 veya 4 adet gayrimenkul/projenizin reklamını yapma imkanı vermektedir, böylece müşterilerinizin ilgizini çekme ihtimaliniz 4 kat daha fazla olacaktır!

Örneğin, 50.000TL değerinde stüdyo bir dairenin reklamını yapıyorsunuz, gelen ziyaretçi ise 100.000TL değerinde daha büyük bir daire ile ilgileniyor. Bu durumda sizin reklamınız ilgisini çekmeyecek ve incelemeyecektir, fakat siz tek bir reklam yerine %50 görünümlü 2 farklı banner reklamı yapmış olsanız ve sayfanın bir sonraki yüklemesinde 100.000TL değerindeki daireniz yüklenecek ve o müşterinin sizin dairenizi de incelemesi ihtimali çok fazla olacaktır. 

Bir kullanıcı ortalama 10-15 sayfa incelemektedir, bu da sizin tüm vitrin ilanlarınızı görmesi için yeterli olmaktadır!

Umuyoruz ki verdiğimiz bilgiler yararlı olmuş ve satışlarınız artırmanıza yardımcı olacaktır!

1 - 20 Toplam 57 Bulunan

11.06.2013 | 11:08

Durum (DPanel)

DPanel çeşitli sürümleri olan bir yönetim panelidir - Ücretsiz, Gelişmiş ve Pro versiyonları. Her bir sürümün farklı özellikleri vardır. Kullandığınız sürümüne bağlı olarak, portalımızın farklı hizmet ve seçeneklerine erişmiş olacaksınız. Domaza kullanıcılarına üç değişik sürüm sunmaktadır: 1. Ücretsiz - sınırlandırılmış özelliklere sahip tamamen ücretsiz bir pakettir. Çok sayıda gayrimenkul sunmayan, kişisel kullanım (şahıslar) için tasarlanmıştır. 2. Advanced – Domazanın birçok hizmetine erişebileceğiniz genişletilmiş bir pakettir. Bu paket emlak acenteleri ve inşaat şirketleri için en uygun olanıdır. Paketin yıllık ücreti 600EUR dur. Birkaç yıllık abonelik yapacak iseniz 5 varan indirim kazanabilirsiniz. Advanced versiyonumuzu kullanmanızı ...

03.06.2013 | 11:07

İlanların Reklamı

Gayrimenkul ilanınızın reklamını yapmak için Benim Domazam, İlanlarım, Emlak ilanlarım sayfasındaki tablodan ilgili ilanınıza karşılık gelen „Reklamını yap” linkine tıklamalısınız. Reklamını yap linki tıklandıktan sonra, açılan ”Emlak reklam paketleri” sayfasında seçim yapabileceğiniz üç farklı plan Platin(***), Altın(**) ve Gümüş(*) vardır. Gayrimenkulün reklamını yapmak istediğiniz domaza web sitesi, reklam planı (Platin***, Altın**, Gümüş*) ve reklam süresi seçilir. * Site seçimi; gayrimenkulü hangi ülkede (ülkelerin Domazadaki web sayfasını seçerek) reklamını yapmak istediğimizi seçeriz. (Örn: İtalya, İsveç ve Rusya bu ülkelerde reklam yapabilmek için www.domaza.it , www.domaza.se , www.domaza.ru Domaza sitelerini seçmemiz gereklidir...

03.06.2013 | 10:20

Reklam etkinleştirme

Eklemiş olduğunuz banner reklamlarını aktifleştirmek için, „Reklamlarım” menüsünden „Reklam etkinleştir" bölümünü kullanmanız gereklidir. „Reklam etkinleştir" sayfasında bannerları etkinleştirmek için şu adımları izlemeniz gerekli: Adım 1 – Aşağı açılır listeden banner reklamınızın hangi Domaza web sitesinde gösterilmesini istediğinizi seçiniz. Adım 2 - Aşağı açılır listeden banner reklamınızı seçiniz. Adım 3 - Aşağı açılır listeden veya sayfa düzeninde gözüken rakamların üzerine tıklayarak bannerınız Domazadaki yerini seçiniz. Adım 4 - Aşağı açılır listeden reklam bannerınızın görüntüleme sıklığını belirtiniz. Seçtiğiniz oran ne kadar yüksek ise reklamınız o kadar fazla gösterilecek demektir....

03.06.2013 | 10:20

Hesaplar

  Domazaya üye her kullanıcı kendi finans durumunu izleyebilir. Bu işlemi “Finans Durumum” nemüsü ve “hesaplar” alt menüsünü kullanarak yapabilir. Tüm ödemeleriniz tabloda şekillenmiştir, buradan sürüm yükseltilmesi, banner reklamlarınız, gayrimenkul reklamlarınız vs. için yaptığınız ve yapacağınız ödemeleri görebilirsiniz. Daha önceden yaptığınız işlemin ödemesini yapmak istiyorsanız, işlem numarasına denk gelen “Ödeme yap” simgesine tıklayınız. Karşınıza ödeme yöntemleri ve seçenekleri sayfası açılacaktır.   •        PayPal ile •        Banka havalesi ile   Ödemeyi Moneybookers, PayPal veya RBKmoney ile ödeme yapmayı se&cce...

17.04.2013 | 13:30

İstatistikler

Benim Domazam -> İlanlarım alt menüsünde bulunan „İstatistikler” sayfasında gayrimenkullerinize yapılan istekler, görüntülemeler, incelemeler ve web sayfanızın incelenmesi hakkında çok ayrıntılı raporlar bulabilirsiniz. Her kullanıcı(üye) Başlangıç tarihi ve Bitiş tarihi belirterek veya sütun başlarında tekst alanlara tarih girerek bir zaman aralığı belirterek sureti ile rapor alabilir. Sütun başlarındaki tekst alana imleci getirirseniz seçim yapmanız için otomatik olarak takvim karşınıza gelecektir. „Ara” butonuna tıkladığınızda belirttiğiniz tarih veya tarih aralığı için gayrimenkullerinizle ilgili raporlar karşınıza gelecektir..  „İstetistikler” sayfasındaki tabloda aşağıdaki alanlar vardır: # - Gayrimenkul numarası(ID). Numaranın üzerine tıklayarak gayrimenkul&uu...

17.04.2013 | 13:27

Durum (DPanel)

DPanel çeşitli versiyonları olan bir yönetim paneli, bunlar Ücretsiz, Advanced ve Pro versiyonlarıdır. Bu versiyonların her biri farklı olanaklar sunmaktadır. Kullandığınız sürümüne bağlı olarak, portalımızın birçok farklı hizmet ve seçeneğine erişmiş olacaksınız. DomaZa kullanıcılarına üç farklı versiyonu kullanıma sunmaktadır: 1. Ücretsiz – Özellikleri sınırlandırılmış tamamen ücretsiz versiyon. Çok fazla sayıda gayrimenkul teklifi olmayan, genelde şahıs kullanımı için tasarlanmıştır. 2. Advanced – Domazanın birçok özelliğine sahip olan gelişmiş versiyon. Bu versiyon genelde emlak acenteleri ve inşaat şirketleri için en uygun olanıdır. Advanced versiyonumuzu kullanmanızı öneririz. 3. Pro – Domazanın tüm olanaklarını kullanabi...

17.04.2013 | 13:21

Favoriler

  Takip etmek istediğiniz bir gayrimenkul varsa dilerseniz onu favorilerinize ekleyebilirsiniz. Bunun için ilgili emlak ilanı ekranınızda iken sağ üst kısımdaki favoriler yazısına tıklayınız. İlanı favorilerinize ekledikten sonra ilan resminin altında Not simgesi gözükecektir. Simge üzerine tıklayarak dilerseniz emlak ile ilgili not alabilirsiniz. Favoriler alt menüsünden eklediğiniz tüm emlak ilanlarını görebilir ve onları yönetebilirsiniz. Gayrimenkulle ilgili almış olduğunuz notu görmek isterseniz Not simgesine tıklayınız.  Gayrimenkulü favoriler listeden kaldırmak içinse sil yazısına tıklayın ve onaylayınız. ...

17.04.2013 | 13:21

Fiyat değişikliği uyarıları

  Eğer bir gayrimenkulün fiyatı değiştiğinde uyarı almak istiyorsanız, emlak ilan ekranda iken fiyat değişikliği uyarısı yazısına tıklayınız ve kaydediniz. Fiyat değişikliği uyarıları bölümünde domazadaki aramalarınıza ait geçmiş kayıtlarınızı bulabilir ve onları yönetebilirsiniz. İlgili gayrimenkulün fiyat değişikliğinde hangi sıklıkla e-posta uyarısı almak istediğinizi belirleyebilirsiniz. İlgili kayda tıkladığınızda emlak ilanı ekranınıza gelecektir. Herhangi bir sorgulamayı silmek isterseniz, ilgili kaydın hizasındaki sil’e tıklayın. Eğer tüm sorgulamaları silmek istiyorsanız, sütun başlığındaki hepsini sil'e tıklayınız. ...

17.04.2013 | 13:21

Kayıtlı aramalar

  Yaptığınız her aramanın sonuçlarını kaydetme imkanına sahipsiniz. Bunun için arama sonuçları ekrana listelendikten sonra hemen sayfanın üst kısmındaki “kaydet” butonuna basınız. Bu arama kriterlerince uygun yeni ilanlar eklendiğinde beni uyar için seçiminizi yapın. Böylelikle arama kriterleriniz göre listelenmiş olan sonuçları kaydedebilirsiniz. Kayıtlı aramalar bölümünde domazada yapmış olduğunuz aramalara göz atabilirsiniz. Arama kriterlerinize uygun yeni bir gayrimenkul ilanı eklendiğinde, size gönderilmesini istediğiniz e-posta uyarılarının sıklığını belirleyebilirsiniz. Kayıtlı aramanın üzerine tıkladığınızda, arama ile ilgili bulunan sonuçlar ve arama kriterleriniz ekrana gelecektir. Herhangi bir aramayı silmek isterseniz, ilgili kaydın hizasındaki sil’e ...

17.04.2013 | 13:20

Ayarlar

  Fatura bilgileri Domazaya üye her kullanıcı kendi faturalarını takip edebilir. Bunu yapabilmek için öncelikle gerekli olan bilgileri doldurmalıdır, bu bilgileri "Finans Durumum” menüsü ve "Ayarlar" -> “fatura bilgileri” alt menüsünden doldurabilirsiniz. Öncelikle firma ya da organizasyon adını girin. Açılan listelerinden, şirketinizin konumu belirleyin. Firma yetkilisinin adını ve TC Numarasını girin. Şirketinizin vergi kimlik numarasını girdikten sonra. Bilgileri kaydetmek için, "Kaydet" butonuna basın.   E-mail ayarları -  çalışmıyor – aktif değil ? ...

17.04.2013 | 13:19

Ücretli hizmetler

  Emlak Reklamlarım Domazaya üye her kullanıcı ilgili emlak ilanı için satın almış olduğu her reklam paketi hakkında bilgi alabilir. Bu işlemi "Finans Durumum" menüsü "Ücretli Hizmetler" -> "Emlak Reklamlarım" alt menüsünden yapabilir. “Emlak reklamlarım” sayfasında, ilanlarınız için satın almış olduğunuz reklam paketlerinin bulunduğu bir tablo size sunulmaktadır. Tablonun Sütun başlıklarından dilediğiniz kriterlete göre arama ve filtreleme yapabilirsiniz. Diyelim ki www.domaza.com.tr’de yapmış olduğunuz emlak reklamlarını görmek istiyorsunuz, bunu tablodaki “site” alanından ilgili siteyi seçerek görebilirsiniz. Ayrıca, emlak reklamının "Paket"‘i ve "Dönem"‘ine göre seçebilirsiniz. Otom...

17.04.2013 | 13:19

Reklam tarifeleri

  Domazaya üye her kullanıcı gayrimenkulleri için yapabileceği reklamların fiyat listesini görebilir. Bu işlem "Finans Durumum" menüsü "Reklam Tarifeleri" alt menüsüden yapılır. Tüm reklam tarifelerini mevcut olduğu bir tablo görüntülerin. Tablonun sütun başlıklarına tıklayarak değişik kriterlere göre filtreleme yapabilirsiniz. Diyelim ki www.domaza.com.tr‘de emlak reklam fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsunuz, tablodaki sütun başlığına tıklayıp ilgili "Siteyi" seçtikten sonra liste karşınıza gelecektir. Ayrıca, "Plan" veya "Süre"’de seçebilirsiniz. Seçimleriniz doğrultusunda son sütununda reklam ücretleri gösterilecektir. Tablodaki sütün başlıklarına tıklayarak, dilediğiniz kriterleri se...

17.04.2013 | 13:18

Ödemeler/Faturalar

  Domazaya üye her kullanıcı kendi ödemelerini ve faturalarını takip edebilir. Bunu "Finans Durumum" menüsü ve "Ödemeler/Faturalar" alt menüsüden yapabilir. Tüm ödemeleriniz tabloda şekillenmiştir, buradan sürüm yükseltilmesi, banner reklamlarınız, gayrimenkul reklamlarınız vs. için yaptığınız ve yapacağınız ödemeleri görebilirsiniz. İlgili ödeme için fatura yazdırmak istiyorsanız "Fatura html" simgesine tıklayınız. Fatura direkt olarak web tarayıcınızda açılacaktır buradan yazdırma işlemini yapabilirsiniz. Faturanın hazırlanması için gerekli bilgileri daha önceden girmemiş iseniz, karşınıza “Fatura bilgileri” sayfası gelecektir, buradan tüm bilgilerinizi doldurunuz ve kaydediniz.   ...

17.04.2013 | 13:15

Brokerlarım

  Advence veya Pro hesabı satın almış her Emlak Acentesi sınırsız broker ekleme imkanına sahiptir. Firmanızdaki her brokerın domazaya giriş için ayrı bir hesaba sahip olacaktır ve o hesaba sizin belirttiğiniz e-posta ve şifre ile giriş yapacaktır. Şirketinizde çok sayıda  broker varsa,  onların bilgilerini “Bilgilerim" menüsü ve “Brokerlarım” alt menüsünden düzenleyebilir ve organize edebilirsiniz. “Brokerlarım” tablosuna yeni bir broker eklemek isterseniz "Yeni broker ekle" butonuna basınız. Açılan sayfada borek için e-posta ve parola belirtmelisiniz. Ayrıca adı, soyadı, telefon  gibi diğer bilgileri doldurmalısınız. Ofis için fotoğraf ekleyebilirsiniz. Bunu, "Gözat / Dosya seç" butonuna tıklayınız ve bilgisayarınızdan bir resim seç...

17.04.2013 | 13:15

Ofislerim

  Domazadan Advence veya Pro hesabı satın almış olan her kullanıcı sınırsız ofis ekleme imkanına sahiptir. Şirketinizin birçok ofisi varsa, ofislerinizi "Bilgilerim" menüsü ve “Ofislerim” alt menüsünü kullanarak organize edebilir ve bilgilerini düzenleyebilirsiniz. “Ofislerim” tablosuna yeni bir ofis eklemek için "Yeni Ofis ekle" butonuna tıklayınız. Ofis bilgilerini doldurunuz. Google haritada ofisinizin konumunu belirtebilirsiniz. Bunun için google haritadaki imleci ofisinizin bulunduğu konuma sürükleyip getirmeniz ve "Save Position" butonuna tıklayarak kaydetmeniz gereklidir. Ofisiniz için logo veya resim ekleyebilirsiniz. Bu işlemi  "Gözat / Dosya seç" butonuna tıklayarak logoyu veya resmi bulunduğu konumdan seçer...

17.04.2013 | 13:14

E-posta değiştirme

  Domazaya kayıtlı her kullanıcı geçerli e-postasını değiştirebilir. Bu işlemi "Bilgilerim" menüsü ve "E-posta değiştir" Alt menüsünden yapabilir. "Şifre" alanına mevcut şifrenizi giriniz. "Yeni E-posta" ve "Yeni E-postayı tekrar yaz" alanlarına yeni e-posta hesabınızı yazınız. Değişiklikleri kaydetmek için "Kaydet" butonuna tıklayınız. ...

17.04.2013 | 13:14

Şifre değiştirme

  DomaZaya kayıtlı her kullanıcı mevcut şifrenisini değiştirebilir. Bu işlemi "Bilgilerim" menüsü ve "Sifre Değiştir" alt menüsünden yapabilir. "Mevcut Şifre" alanına geçerli parolanızı girin. "Yeni şifre" ve "Yeni Şifreyi tekrar yaz" alanlarına ise yeni şifrenizi yazınız. Değişiklikleri kaydetmek için "Kaydet" Butonuna tıklayınız.   ...

17.04.2013 | 13:13

Kişisel bilgiler

  Domazaya kayıtlı her kullanıcı "Bilgilerim" menüsü ve "Kişisel Bilgiler" alt menüsünden kendi kişisel bilgilerini düzenleyebilir. Şahıs iseniz; "Kaydı yapan kişi" bölümünde ad, soyad, konum, adres, telefon numarası ve diğer bilgileri düzenleyebilirsiniz. Domazadaki kaydınız firma olarak ise, ayrıca "Firma bilgileriniz" bölümünden bilgilerinizi değiştirebilirsiniz. Firmanızın adı, konumu, adresi, telefonu ve diğer bilgilerini düzenleyebilir, varsa firmanızın logosunu da yükleyebilirsiniz. Logo için, öncelikle "dosya seç" tıklatıp bilgisayarınızdan logonuzu bulup seçtikten sonra "logo yükle" butonu ile logonuzu yükleyebilirsiniz. “Hizmetler” Bölümünden ise; Firmanızın vermiş olduğu...

17.04.2013 | 13:12

Aktif reklamlar

  Domazada reklamını başarılı bir şekilde aktifleştirmiş her kullanıcı, hangi görsel reklamlarının aktif durumda olduğunu inceleyebilir. Bu işlemi "Reklamlarım" menüsü ve"Aktif reklamlar" Alt menüsünden yapabilir. Aktif banner reklamlarınıza ilişkin ayrıntılı bilgiler bu tabloda gösterilir, hangi banner, hangi domaza sitesinde gösterileceği, hangi ay ve yıl için aktif olduğu, hangi gösterilme oranında gösterileceği, hangi domaza web sayfasında ve hangi pozisyonda gösterileceği, banner için ödenen toplam ücret bilgilerini buradan inceleyebilirsiniz. Tabloda isterseniz değişik kriterlere göre sıralama, filtreleme ve arama yapabilirsiniz. ...

17.04.2013 | 13:11

İstatistikler

  Domazadaki reklamını başarılı bir şekilde aktive etmiş her kullanıcı aktif reklamları için istatistik bilgilerini “Reklamlarım” menüsü ve “İstatistikler” alt menüsünden görebilir ve takip edebilir. "İstatistikler" sayfasında, gayrimenkullerinizin tıklanma ve gösterilmesi ile ilgili ayrıntılı raporlarını bulabilirsiniz.  Her kullanıcı sayfanın üst kısmında bulunan metin kutularına başlangıç ​​tarihi, bitiş tarihi ya da zaman aralığını seçerek rapor alabilir.  İmleci bu alanlarından birine getirdiğinizde, kolayca seçim yapabileceğiniz bir takvim otomatik olarak karşınıza gelecektir. Seçiminizi yaptıktan sonra “Ara" butonuna tıkladığınızda belirttiğiniz kriterlerin raporu karşınıza gelecektir. ...

Sonuç Sayfada sonuç sayfada

Reklam yap